Rallye Dakar 2019

Rallye Dakar 2019

Dnes  v neděli 6.1. večer středoevropského času začne slavnostním startem 41. ročník Rallye Dakar 2019. Na startu nejslavnějšího motoristického maratonu světa je také 26 českých účastníků, kteří obsazují všech pět kategorií. A to včetně dvou posádek týmu Tatra Buggyra Racing v čele s Martinem Kolomným. Jako hrdí sponzoři tohoto týmu budeme v následujících dnech a týdnech náležitě fandit a přát co nejlepší výsledek.

Soutěž se tentokrát odehraje pouze v jediné jihoamerické zemi, kterou je Peru.

Účastníky soutěže čeká v deseti lednových etapách v nejdelší verzi 5603 kilometrů a z toho maximálně 2961 kilometrů v rychlostních zkouškách (trasa pro automobily). Posádky v kamionech absolvují vždy o pouhé dva kilometry méně. Jezdci na motocyklech a čtyřkolkách mají před sebou 5541 kilometrů celkem a z toho 2880 závodních. První etapa je na programu v pondělí 7. ledna a cíl je naplánovaný na čtvrtek 17. ledna opět v peruánské metropoli Limě.

Martin Kolomý byl se svoji poslední jízdou „nanečisto“ spokojený a vyhlíží první ostré kilometry. „Hodně svítilo sluníčko a písek byl měkký, takže jsme si vyzkoušeli různá nastavení. Auto fungovalo naprosto bez problémů, tak věřme, že to vydrží i během závodu,“ hodnotil testování Martin Kolomý. „Ve srovnání s loňskem máme nové elektrické svazky, jiné nastavení motoru, Tatra nám připravila druhé nápravy, ale ten závod se bude nějak vyvíjet a my musíme reagovat v jeho samotném průběhu,“ dodal Kolomý, pro kterého je to letos jubilejní desátý start na Dakaru.

Posádka Martina Šoltyse absolvuje jednačtyřicátý ročník Rallye Dakar s jednou změnou v posádce. Zkušeného matadora Josefa Kalinu nahradil David Schovánek. „Myslím si, že to žádný problém nebude. Absolvovali jsme spolu již závod v Tunisku a vše klapalo, jak mělo, tak nevidím důvod, aby tomu tady bylo jinak,“ komentoval změny ve svém týmu Martin Šoltys. „Test se povedl. Obkroužili jsme zde asi čtyři kola. V kabině si ještě ujasnili pár věcí týkající se komunikace, auto fungovalo bez problému, takže za mě spokojenost. Už se těším na ostrý závod,“ řekl dvanáctý muž z loňského Dakaru.

V rámci našeho FB profillu Vám budeme přinášet aktuální informace, fotky, zajimavosti ze závodu.

V součastné chvíli mají obě Tatry úspěšně za sebou poslední ostré testy v okolo Limy a nyní se již připravují na večerní slavnostní start.

AŤ SE DAŘÍ !